Babamın 1980’de liseden aldığı diploma sorunu! acil

Arkadaşlar babam yks’ye girmek için diplomasına ulaştı, 1980’de verilen lise diplomasında “iyi”
Yazıyor ama herhangi bir sayı yazmıyor, dolayısıyla babamın diplomasını sisteme giremiyorlar. Babam tam olarak notunu nasıl bulacak?

pekiyi 5
iyi 4
orta 3
geçer 2

1'i hatırlayamadım, bizim zamanımızda böyleydi. İyi yani 4 demek 70-85 arasıydı yanlış hatırlamıyorsam 100 üzerinden
  • John Bloor  (16.03.22 15:13:19 ~ 15:16:09)
Diplomayı aldığı okula ulaşacak. Diploma kütük defteri bulunacak orada tüm detaylar (not,tarih vs.) En kötü diploma kayıp belgesi talep edin , ona bütün detayları imzalı kaşeli mühürlü olarak yazıp verecekler.

  • synax  (16.03.22 15:29:11)
@john blor

1 başarısız diye geçiyordu
2 geçer
3 orta
4 iyi
5 pekiyi

lisede 1-10 arasiydi notlar diye hatirliyorum.
cevap iyi yaziyorsa 7-8 karsiligi oluyor.
  • exlibris  (16.03.22 19:08:54)
Üniversite diplomalarında YÖK'ün hazırladığı bir "eşdeğerlik tablosu" oluyordu diye hatırlıyorum. Puan 4 üzerinden yazılmışsa 100'lük sisteme dönüştürme o şekilde yapılıyordu. MEB'in de bu şekilde standartları olmalı. Ama tabi okula başvurup oradan yönlendirilmek en doğrusu.

  • Kayzer1919  (16.03.22 22:19:16)
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim; ÖSYM klavuzunda konuyla alakalı Bilgi vardı, sayfa 37’de hallettik, babam girecek sınava :)

  • damba  (16.03.22 22:40:12)