galatasaray - barcelona maci hakkinda moralimi bozan entry

gecenki beraberlikten sonra cok sevinmistim. sonra keyifle yorumlari okuyayum diye eksisozluge gireyim dedim. bir entry moralimi cok bozdu.

adam sey yazmisti "hepsi tezgah. bahis baronlari boyle istedi. baronlar ilk macta parayi kaldirdi. 2. macta goreceksiniz" minvalinde birseylerdi. oranlara baktim ve terazinin bir tarafına barcelona berabere kalırsa kaybedeceklerini diğer tarafa berabere kalırsa kazanacaklarını koyunca biraz suphede kaldim.

inanmak istemiyorum. gercekten durum bu sekilde mi? bosuna mi izliyoruz maclari?

Uganda premier ligi mi abi bu olabilir mi böyle bir şey, büyük resmi gören tayfayı kafayı takıp dertlenme.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (16.03.22 12:42:10)
bahis sektöründeyim. bu tarz saçmalıkları yazan adamları görünce dehşete kapılıyorum ve her gün görüyorum bunlardan. illuminaticilikten, aşı karşıtlığından farkı yok bunun.

sistemin nasıl çalıştığına dair en ufak fikirleri yok. yüksek hacme sahip bir bahis firmasının kendisine sorun çıkaracak ölçüde veya istikrarlı biçimde zarar etmesi MÜMKÜN DEĞİL. işin içinde matematik bilimi var. ayrıca o gün bir tane maç oynanmıyor. varsayalım barça o maçı 3-4 farklı kazanmıştı... eee? oradan zarar etseler diğer maçlardan kazanacaklar. hadi hepsini geçtim, bahis firması o gün 20 milyon zarar yazsın. ne değişir? yarın, sonraki gün yine kar yazacak.

futbolda şike yoktur demiyorum ama "bahis baronları" kimseyi karşısına alıp 1.07'lik oran için takım filan bağlamakla uğraşmaz. şikeyi de genelde hakem, bir grup futbolcu ya da takımın ekndisi yapar yani bahis baronuymuş şuymuş buymuş bunlar hikaye.

sistem/matematik zaten ne yaparsa yapsın bahis firmasının kazanacağı şekilde dizayn edilmiş, o yüzden skorların firma açısından hiç ama hiç önemi yok. sadece 300 milyon mu kazanacak 500 milyon mu kazanacak onu değiştirir.

hatta bazı maçlarda bir takımın oranının 1.90'dan yerine göre 1.30'a kadar gerilemesinin sebebi de budur: ortada bir denge mekanizması var, bir tarafa çoook fazla para yatırılırsa bahis firması o seçimin kazandıracağı parayı doğal olarak azaltır.

bunun daha kazanılabilecek üst limiti var mesela, sen istersen 1'e 100 milyon veren kupon tuttur, iddaa örneğin yanılmıyorsam 500 binden fazla vermiyor. hele ki illegal oynuyorsan filan zaten üç kuruşu bile vermeyebilirler çünkü itiraz edebileceğin bir merci yok.

kısacası bunlar safsata, öyle bir dünya yok.
  • der meister  (16.03.22 12:48:40 ~ 12:48:54)
geçmişte bir çok kulübün, sporcunun bahisciler tarafından ayartıldığının ispatları çıktı, çok büyük paraların döndüğü bir dünya, herşey olabilir ama ben bahis hilesi olduğunu sanmıyorum. Barcelona teknik direktörü ilk maçtan önce farklı bir şeyler deneyeceğini söylemişti, bahis değil bu sebepten de olabilir.

  • ravenudon  (16.03.22 12:58:09 ~ 12:59:12)
gayet doğru demiş.

real madrid'in sahasında şerif diye bir takıma yenilmesinin şikeden ve "bahis baronlarından" başka bir açıklaması olamaz. aynı şekilde barça'nın gs'yi yenememesi net şekilde bahis şikesi.

declan hill'in şike isimli kitabını okumanı tavsiye ederim. dünya kupasında bile patır patır nasıl şike yapıldığını anlatıyor.

milyar dolarlar dönen bir sektörün kendi halinde takılmasını bekleyecek kadar saf değilsindir umarım.

imza: hayatının en güzel yıllarını bahis sitelerinde heba eden, her türlü ama her türlü spor dalında şikelere şahit olmuş kişi.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (16.03.22 13:03:53 ~ 13:05:19)
saçmalık. frankie de jong'un şutu bilerek mi direkten döndü sence? depay o frikiği nasıl olsa pena çıkarır diye mi çekti, kerem bilerek mi eric garcia'nın ayağına çarptırdı? mümkün değil

  • birmilyonunvarmi  (16.03.22 13:05:32)
Sacmaliktan başkası değil.
Birmilyonunvarmi+1

Misal 7-8 tane gol atmayı anlarım da pena'nin şov yapacagi, direkten döneceği ne bileyim Galatasaray defansinin süper oynayacağı falan buna bahis baronu diyen kişiyi daha fazla dinlememek lazım.

Bahiste kirli işler var ama bunu görmek isteyen daha çok alt liglere baksın derim.
  • logisticsmanager  (16.03.22 13:10:31)