yatak odasında uyumayı seven kedili eve bebek geliyor.

2,5 yaş civarı kısır, erkek kedimiz var. gece kah aramızda yatıyor, kah ayak ucumuzda takılıyor, odaya girip çıkıyor... kafasına göre yani. ama tabi ki kapalı kapılara alerjisi var. yatak odası kapısını kapatırsak tırmalıyor, kırmaya çalışmışlığı da var.

normal şartlarda kendisiyle uyumaktan memnunuz.

yalnız 23 haftalık hamileyim, bebek doğunca beşiği yatak odasına alacağımız için kediyi napsak bilemedik. bebek gelir gelmez odadan atıp psikolojisini bozmak istemediğim için önden önlem alayım diyorum.

napmalıyım, ne zaman odaya almamaya başlamalıyım? benzer tecrübelilerden fikir bekliyorum, teşekkürler.

i.hizliresim.com

Bebek icin hayvan sagliklidir. Kiskanmaz zarar vermez. Aynen devam edin. En fazla bu olur.
youtu.be

  • halk  (16.03.22 12:30:56)
aynısının köpekli versiyonunu tecrübe ettim. bizle yatmaya devam etti. hiçbi sıkıntı olmadı. sadece arada kalkıp ses yapıyorsa bebeğin ilk zamanlarda uykusu çok hafif olduğundan sinir bozucu olabiliyor. bebeği birkaç ay sonra ayrı odaya geçirdik zaten.

  • pide  (16.03.22 12:34:32)
Bizim yeğen de beşiğinde kediyle yatarak büyüdü, sorun yaşamadılar. Hatta kendini kimseye sevdirmeyen yabani kedi insancıllaştı, bizim bile kucağımıza çıkmaya başladı.

Oğlunuz çok güzelmiş, benim için burnunu öpün :)

Edit: Ay elo'nun sorusuymuş, kim olduğuna bakmamışım. Madem öyle sıkıştır kediyi, evire çevire öp benim için.
  • kobuzchu kiz  (16.03.22 13:14:11 ~ 13:15:41)
Herkes iyi hoş demiş ama yine de bu kadar da toz pembe bakmamak lazım. Ben de kedime aşığım ve hayatımda daha fazla sevdiğim bir canlı yok. Ama yine de bu, gece uyurken 6 kilo haliyle üstümde tepindigi gerçegini değiştirmiyor. Aynısını yeni doğmuş bebeğe yapsa, uyurken karnına filan hoplasa hiç hoş olmaz.

Şimdiden ödül maması vs alıştırmak lazım odadan çıkmaya.
  • kaptan maydanoz  (16.03.22 14:02:06 ~ 14:02:41)
bizim de bebeğimiz doğalı 2 hafta oldu. geceleri bizim koynumuzda uyuyan da bi kedimiz var.
bebek eve gelince ilk 1-2 gün odaya almayalım dedik ama gecenin köründe miyavlamalarından rahatsız olup mecburen aldık. hep beraber yatıyoruz yatakta artık :) bebeğe temkinli yaklaşıyor zaten kedi. amacı bizim yanımızda yatmak sadece.

  • contavolta  (16.03.22 14:35:05)
Bilmiyorum inanır mısınız ama kediler laftan anlar. Ona anlatın, bak kediciğim ben hamileyim sen de farkındasındır, bu beniş doğumca bir süre bu odada kalacak ve senin buraya girmen sakıncalı. Sen artık (bebek için düşündüğünüz odayı da işin içine katın) şu iki oda dışında dolaş deyin. Anlatın ona, laftan anlar. Kıskanmak yok deyin, ben nasıl seni çok seviyor ve koruyorsam sen de benim bebeğimi koru deyin. Bir de veteriner hekime danışın, internetten de araştırın, belki hoyrat bir hekime denk gelirseniz alternatifiniz olsun. Ama anlatın, severken öperken anlatın. Bence anlar ve uyum sağlar.

  • muhayyer divan  (16.03.22 17:55:56)