[]

Usb-c kablo ve usb hizi

Merhaba arkadaslar.

Harici hdd yi bagladigim kablonun bir ucu usb-c diger ucu usb. Usb bilgisayara giriyor simdi ben her iki ucuda usb-c bir kablo alsam aktarim hizinda bir degisim olur mu?


 
USB dediğin USB-A. Bunu USB 3.0 noktasına bağlarsan maksimum 600 MB/sn hızla veri aktarabilirsin. USB-C'ye (daha doğrusu USB 3.1) bağlarsan 1,22 GB/sn hızla aktarırsın. Burada kısıtlayıcı kriter harici diskin veri okuma/yazma hızıdır. Eğer bu disk HDD ise zaten o kadar hızlı veri transferini HDD'nin kendi desteklemez. O yüzden USB-A ya da C'ye bağlamak arasında bir fark yok (USB-A 3.0 olmak şartı ile). Ancak harici disk bir SSD ise ve okuma/yazma hızları 600 MB/sn üzerinde ise o zaman USB-C daha hızlı veri aktarır.

www.hepsiburada.com

Örnek olarak bu diski USB 3.0 noktasına bağlarsan hızını kısıtlamış olursun.
  • himmet dayi  (15.03.22 21:47:19 ~ 21:48:20) 
Tesekkurler himmet elimdeki disk 7200rpm bir hdd pekte geregi yok demek.


  • thesomberlain  (15.03.22 23:06:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.