ReactJS ile Oyun

Bir firma ile iş görüşmesi yapacağım. Oyun firması, frontend developer arıyorlar.

ReactJS kullanarak oyun yazmadım, açıkçası oyunla ilgili hiç bir projede yer almadım. Belki konu hakkında bir kaç tüyonuz olur, görüşmeye kadar bir kaç şey inceleyebilir ya da belki bir kaç minik proje oluşturabilirim.

Görüşmede ne olacağı hakkında pek bilgim yok. Genel JS ve ReactJS hakkında konuşmak dışında ne olabilir? Ya da bunlar hakkında da tüyonuz olabilir. Yıllardır aynı şirketteyim, iş mülakatı konusunda açıkçası çok paslandım.

oyun firmasının reactjs ile oyun yazdığına emin misiniz? pek duymadım. yani illa ki ufak tefek oyunlar yapılabilir ama öyle firması kurulacak kadar oyun yazılır mı emin değilim.

belki de oyunlarının tanıtımı vs için bir ara yüz tasarlıyorlardır ya da belki çok daha başka ara yüz tasarımları için frontend developer arıyorlar. onda da zaten klasik javascript ve react soruları gelir. sorulan klasik sorular internette var, tecrübeniz varmış rahatlıkla cevaplarsınız diye düşünüyorum. bazı şirketler algoritma sorarak başlar, bazıları sözlü ama hemen hemen çoğu bir assessment verirler eğer ilk aşamadaki teknik mülakatı geçerseniz. sonrası da pazarlık. üç aşağı beş yukarı işe giriş süreci böyle.
  • ilgeru  (15.03.22 19:52:46)