bu durumda yasal haklarım nelerdir?

merhabalar;

04.12.2021 tarihinde nike istinye parktan 1650tl vererek aldığım ayakkabı bilek kısmından patladı. ayakkabı bu: stockx.com

garantiden işlem yapılarak hatası kabul edildi ancak şu anda birebir aynı desen olmadığından para iadesi konusunda ısrar ediyorlar. işin koptuğu kesim ise şöyle; ellerinde aynı model ancak farklı deseni olan ayakkabı 2350 tl'ye yükselmiş durumda.

ellerinde bu desen var ve bunun için dahi 700tl fark istiyorlar.

www.barcin.com

ama ben bu rengi kesinlikle istemiyorum.

daha üst modellerden beğenebileceklerim var ancak onları da vereceklerini hiç sanmıyorum.

iade kabul etmeyip degisim icin israr edebilirsin, anlasmazlik durumunda tuketici hakem heyeti sorununu cozer diye dusunuyorum

  • tahtakafa  (14.03.22 14:05:29)
Madde 11: www.resmigazete.gov.tr

Özet: Aynı ürün ellerinde yoksa para iadesi, ürün bedeli kadar indirim ya da tamir seçimlik haklarından birini seçebilirsin. Farklı bir rengine fiyat farkı isteyebilirler. Bu normal.
  • himmet dayi  (14.03.22 14:07:24)
Mevzuata göre para iadesi yapılır ve senin konu çözülür. THH ile uğraşmana gerek yok, 1650 tl'ni alacaksın ve konu bitecek diye düşünüyorum.

  • roket adam  (14.03.22 14:24:22)