eskiden toplu taşıma pahalıydı diyebilir miyiz?

belediyelerinkini belediye karşılıyor bir şekilde sanırım ama bu sarı dolmuşlar ya da normal dolmuşlar vs. direkt para vererek bindiklerimiz çok pahalıymış eskiden iyi para kazanmışlar diyebilir miyiz? çünkü mazot 4-5 lira iken bugünkünün yarısı kadar falandı dolmuş ücretleri en az. bugün bu dolmuşlar çalışıyorsa yine kar ediyorlar demek ki 22 lira mazot parasıyla diye düşünüyorum. o zaman eskiden bu dolmuş işi devasa karlı bi iş miydi?

karları azaldı evet.

  • jelly bear  (13.03.22 23:51:58)
Plakalari bu yuzden milyon liralara satiliyor yillardir.
Kadikoy uskudari hesaplamistim bi ara, 1 kisi binse bile kar ediyordu.

  • divit  (14.03.22 00:23:34)
Minibüsleri çalıştırmak sahiplerinin inisiyatifinde. Bir kısmı artık hiç hiç kar etmediği için çalıştırmayı bile bıraktı. Zam gelene kadar çalıştırmayacak vs. Bundan 10 sene önce acayip karlı işti. Ama son 5 senedir girilecek iş değil çoğu hat.

  • zimbirik  (14.03.22 09:31:22)