c# visual studio

planlanmış olan bir işin tarihi yaklaştığında uyarı veren bir program yazmak istiyorum. fakat bu uyarı exe'yi çalıştırmasam bile görünmeli. yani her gün bilgisayarı açtığımda programın arka planda çalışmasını, yaklaşan veya geciken tarih varsa sağ altta bildirim göstermesini istiyorum. spesifik bir olayı göstermesine gerek yok, sadece "yaklaşan tarih var" veya "geciken iş var" demesi yeterli. takvim uygulaması gibi yani.
bunun bir örneği var mıdır? ya da hangi çeşit kodları araştırmam gerekir?
teşekkür ediyorum...

Her gün bilgisayarı açtığınızda arkaplanda çalışması işini kod yazmadan da yapabilirsiniz.

Her işletim sisteminde "startup programs" diye bi konsept var, arayüzü falan da oluyor genelde, bilgisayar açılırken otomatik çalıştırıyor programları, kendi programınızı oraya elle ekleyebilirsiniz.

Eğer "otomatik" olsun, manuel olmasın derseniz de, işletim sistemleri genelde bu işi yapacak bir program sunuyor. Onları kullanmanız lazım.

Apple için launchd var mesela.

www.launchd.info
medium.com

Sizin program ilk çalıştığında bu programı kullanarak işletim sistemine "beni otomatik başlat bilgisayar açılınca hocu" diyebilir.

Diğer işletim sistemlerinin kendi programları vardır. Hangi vendor'u hedefliyorsanız ona göre bakıp bulabilirsiniz. Muhtemelen Windows bakıyorsunuz ama ben Windows bilmediğim için ona cevap veremiyorum :) Yine de 10 saniyelik bir google araştırması beni buna yönlendirdi:

stackoverflow.com
  • plutongezegendegilmi  (12.03.22 10:45:30 ~ 12:43:20)