2.el aracın yakıt harici harcamaları

Ne kadar olur yıllık standart yapılacak masraflar düşünülürse

Benzinli ve otomatik araç bu arada

  • regina phalange  (11.03.22 22:17:25)
Bu hangi aracı aldığınıza göre değişir.
dizel/benzin olmasına, otomatik/manuel olmasına, kaç yıllık olduğuna.
Bmw ile dacia'nin masrafı aynı değil.
  • logisticsmanager  (11.03.22 22:18:02)
youtu.be
Yıllık 30bin diyor (yakıt dahil)

  • olaylar olaylar  (11.03.22 22:24:12)
kasko
trafik sigortası
mtv
muayene
40 bin km'de - 2 senede bir lastik
kış lastiği
yıllık bakım
yakıt
hgs

bunların hepsi aracına göre değişir.
  • roket adam  (11.03.22 23:27:25 ~ 23:27:33)
Burada en önemli etken aracın modeli ve fiyatı, buna göre trafik ve kasko sigortası en büyük parayı toplar.

Ortalama bir arabada yeni ve genç bir sürücü için trafik sigortası ortalama 1000-2000 kasko ise 2000-5000 arası olur. Şahsa ve araca göre çok değişken bu.

Sabit olan şey muayene ücreti, 2 yıllık 565 tl şu an. MTV de araca göre değişiklik gösterecek.

Aracın yapacağı km'ye göre lastik ve diğer sarf malzemeleri ile bakım ücretleri de değişecek.

Bu halde bu sorunun tam bir cevabı asla yok, tam oalrak araç modeli verseniz de kişiden kişiye ve hatta şehirden şehire sigorta ücretleri farklılık gösterecek.
  • John Bloor  (12.03.22 11:13:39)