[]

Photoshop kullanabilen arkadaşlara bir sorum var

Merhabalar

Thumbnail yapabilmek için aşağıdaki videoyu inceledim de.

youtu.be

Burada 03:25'te gördüğünüz gibi kesme işleminden sonra default renk olan beyaz background var. Ama 05:48'de birden background böyle mavi ve pembemsi bir hale dönüşmüş. Birkaç defa inceledim ama bunu nasıl yaptığını göremedim o saniyeler arasında.

Fikri olan var mı? Bir şey mi gözdem kaçırdım acaba videoda?

 
yeni bir layer açıp gradient tool ile doldurmuş.


  • dr doofenshmirtz  (11.03.22 17:45:39) 
kesme işleminden sonra obje zaten layer olarak boşlukta duruyor.. aşağıdaki görselde dikkat edersen objenin hemen altında yeni arkaplan eklenmiş.. obje de layer olarak bu yeni arkaplanın üstünde ve hala boşlukta aslında yani sağa sola sürükleyebilirsin..

i.ibb.co

yeni arkaplanı şöyle ekleyebilirsin.. listede en alttaki background katmanının tam üstünde mouse sağ tıkla menüde "dublicate layer" seçeneğine tıkla (bendeki ingilizce sorry)
  • strobist  (11.03.22 22:21:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.