Deniz memelileri binlerce yıl önce karada mi yaşıyordu?

Sb

Karadakiler yillar once denizdeydi.

  • stavro  (10.03.22 19:04:35)
Yok abi niye karada yaşasın niye öyle düşündün ki. Denizdeki memelilerin bir kısmı karaya çıktı.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (10.03.22 19:05:21)
Az önce bir video gördüm de Instagramda şaşırdım araştırmaya da üşendim ;D ondan sordum burada.

  • Fusha  (10.03.22 19:35:32)
Yok abi "yaşam suda başladı" diye jenerik bi cümle de var zaten duymuşsundur belki. Yani yaşam genel olarak "kozmik bir çorba" diye de tanımlanan bi ortamda başlıyor, sonra karaya çıkanlar oluyor suda kalanlar oluyor vs.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (10.03.22 19:47:24)
Memeliler karada evrimleşti, deniz memelileri geri denize döndü. Yani yunusların falan ilk memeli ataları karadaydı

  • nundu  (10.03.22 19:49:37 ~ 19:50:07)
nundu +1

evet. yaşam denizde başladı. daha sonra karaya çıktılar. karada evrimleşip memeli olanların bir kısmı denize döndü. örneğin balina.
  • dafuq  (10.03.22 20:29:45)
Benim izlediğim video da balina hakkindaydi. Teşekkürler

  • Fusha  (10.03.22 20:34:49)
Yaşam denizde başladı, sonra karaya çıktı. Sonra memeliler evrimleşti. Sonra bir grup memeliler zaten deniz kenarındaydı. Evrimleşe evrimleşe denize döndüler. Zaten deniz memelilerinin bir çoğunda işlevsiz eklemler falan var bizde işlevli olan.

  • zimbirik  (11.03.22 00:36:28)