[]

İnsulin direncine sahip bir kişi bal kaymak yemesin mi

Azıcık yese olmaz mı? Yanına da çay içse mesela o tatlılık durumunu azaltır belki.
 
Abi şimdi az da yesen çok da yesen insülin direncin olduğu için şekerin hızla yükselecek o şeker hücreye girmeyeceği için vücudun hızla insülin salgılayacak şekerin de yağa dönüşecek, bu aşamada şekerin düştüğü için canın yine şeker isteyecek, bu döngü böyle devam edecek ona göre sen karar ver işte.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (10.03.22 17:44:33) 
Yedikten hemen sonra tempolu yürüyüşe çıkarsanız sıkıntı olmaz.

Yanında ya da sonrasında sıvı almamak daha iyi olur.
  • kaptankedi  (10.03.22 18:02:53) 
Bal gerçek bal ise kararında yesin


  • photo85  (10.03.22 18:31:11) 
önce insulün direncini ortadan kaldıracak bir diyet yapacak bunun yanında spor, probiyotikler vs. ile vucudu toparlayacak. sonra kararında olmak kaydıyla istediğini yer.

çayın tatlılığı azaltmakla alakası nedir anlamadım. balın veya gıdaların içindeki glikozu yok etmedikçe herhangi bir sıvının etkisi olmayacak.
  • orpheus  (12.03.22 01:17:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.