[]

motorun yagsiz calismasi

merhaba

arac 2006 volvo xc90, 200 bin mil ustunde

yag yakma sorunu vardi zaten biliyorum. araci calistirip geri vitese takinca motorda sarsinti oldu biraz, kapattim ve yagi kontrol ettigimde, yag cubugundan duman cikti. daha sonra motor ust kapak tarafindan da duman cikti biraz. eksi gibi bir koku var. kapattim yag ekledim sonra yine calistirdim ve sarsinti devam ediyor. ek olarak da sanki on farlarda gucsuzluk de var gibi, tam yanmiyor hafif kisik kisik gidip geliyor gibi.

maceranin sonuna geldik mi acaba, sorun ne olabilir = )

 
ilk çalıştığında titreme var mı?


  • mikahakkinen  (10.03.22 09:44:02) 
yani rolantideyken motor bariz sallaniyor, hani randimanli duzgun de calismiyor, ses yukselip alcaliyor, motor kendi yerinde sallaniyor hafif.


  • oscar  (10.03.22 10:10:25) 
aynısı bende oldu yağ sıkıntısıyla beraber piston kolları gitti. yani usta birileri daha iyi bilir.


  • mikahakkinen  (10.03.22 10:12:19) 
Ust kapagi yakmissin en iyi ihtumalle


  • divit  (10.03.22 10:30:06) 
Üst kapak contası yanık, biraz daha yağsız kullansaydın yatak da saracakmış.

Henüz maceranın sonu değil, merak etme.
  • antihero  (10.03.22 11:42:50) 
Aracta hissedilir çekiş dusuklugu de vardır su an muhtemlen. Büyük ihtimal maceranin sonu evet. Motor yaptıracaksan yani. Contayla kalmaz o is. En kotu ihtimale hazırla kendini bana sorarsan.


  • stavro  (10.03.22 13:01:19) 
elveda diyor motor sana.


  • jamswety  (10.03.22 13:34:48) 
motor sarmış ya da sarmak üzere. araç zaten yağ yakıyor, yani segman'larla ilgili dert olması muhtemel.

200bin mil üzerinde dediğinize göre Türkiye'de değilsiniz. Türkiye'de olsanız macera devam ederdi. maslak oto'da Bülent usta motoru bir şekilde yapardı, yaptırırdı. ama ameriga'da attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez diye tahmin ediyorum.
  • co2s2  (10.03.22 17:38:18) 
sorun ignition coil denen parcadaymis. 3. silindirde olan bozukmus, parca degistirildi ve sorun cozuldu. belki ileride ayni sorunu yasayan olur, burada dursun.


  • oscar  (13.03.22 10:20:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.