yapı kredi kart aidatı

yapı kredi kredi kartım için 200 küsür tl bir para kesilmiş. edevlet üzerinden konu hakkında hakem heyetine başvurdum. olması gerektiği gibi usule uygun olarak para kesiyoruz, sorun yok diyerek banka başvuruyu red etmiş. burada nasıl bir yol izlemek gerekir acaba

aidatsız kart kullanıyorsan ve aidat kestilerse dava sürecine girebilirsin.
aidatlı kart kullanıp aidat kestilerse thh doğru karar vermiş, yanlış bir şey yok. kesecek tabii adam.

  • roket adam  (09.03.22 14:13:47)
Kart aidatı yasallaşalı çok uzun zaman oldu. Bankalar aidatsız kart sunmak koşulu ile kartlarına aidat kesebiliyor. Yapı Kredi'nin aidat olmayan kartlarını kullanabilirsin. Ancak onun da avantajları diğeri gibi olmaz.

  • himmet dayi  (09.03.22 14:27:04)
Aidat ile ilgili en can sıkan şey daha önceden ne kadar kesinti yapacaklarının belli olmaması yani 2022'ye girerken ücreti söyleseler belki iptal edeceksiniz ama önceden bilgi vermiyorlar, daha önce aidat alınmayan kart ve ek kartıma ciddi bir ücret talep ettiklerinde telefonda uzun bir diyaloğumuz olmuştu kendileriyle en sonunda aidat borucunu ödedim onlar da bana puan vermişlerdi ve farklı bir karta geçirdiler sonra.

  • bartholomew87  (09.03.22 14:30:11)
Vay be 60-70 liraydı en son hatırladığım kart ücretleri, onlar bile fahiş zamlanmış.

Bir kaç sene önce bir kanun/yasa çıkarıldı BDDK tarafından, o tarihten sonra her banka aidatsız kart da vermek zorunda isteyen müşterisine.

Ama bununla beraber aidatlı kart kullanan müşterilerden aidat almaları da yasal olarak hakları oldu.

Siz bankanıza başvurup bununla ilgili iyi niyetli geri dönüş almadıysanız kanunen ödemek zorundasınız. Ama bazen müşteriyi kaçırmamak için puan yükleyelim vs diyorlar, siz kaçırmak istemedikleri bir müşteri iseniz yaparlar.
  • John Bloor  (09.03.22 14:32:16)
www.sikayetvar.com
buraya yazdığım 2 seferde farklı bankadan olan kartımın yıllık ücretini iptal ettirdim.

  • kumandanim  (09.03.22 15:45:17)
@barth 200 liradan az olmayacak. Seneye için de 250 liradan az olmayacak. Belirsizliği bitirdim gidiyorum.

  • baal  (09.03.22 16:52:00)
bankaya arasan harcama limiti koyup aidatı iade ederdi.
aidat yasal bi şey.

  • jelly bear  (09.03.22 17:15:49)
Benden de garanti bankası kesti kart ücretinin iadesini istiyorum dedim kartı 9 ay kapatmaya sözüne karşılık iade ettiler
Bu yöntemi deneyebilirsin ilk müşteri temsilcisinde olmazsa kapat tekrar ara bor diğeri yapacaktır hepsinde farklı teklifler sunuluyor

  • horizon  (09.03.22 18:41:48)