[]

bir türk şirketinin yabancı bir şirketle ortaklık yapması

dışarıdan iyi bir izlenim verir değil mi? birkaç seneye kalan hisseyi de alacak bu yabancı şirket. yani böyle bir şirkette çalışmak ister miydiniz, daha çok büyüme potansiyeli var denebilir mi yani? bir de türkiyede bulunduğu sektörün tekeli nerdeyse bu şirket.
 
kardeş şirketlerimizden birisi tam olarak bu dediğiniz tanıma uyuyor. Türkiye'de %80 civarında pazar payları var ama pazarın genişleme imkanı yok. (tekel olmanın kötü yanı, yarattığınız arza karşılık talep bulamamanız olabiliyor)

neyse, dünya devi bir firma ortak oldu ve çoğunluk hisseyi satın aldı. çalışma şartlarında değişiklik olmadı. yöneticiler aynı. dışarıdan gelip de illa bizim şartlarımızla prensiplerimizle çalışacaksınız demediler. sadece belli "compliance"lar var. muhasebe sistemleri dünya standartlarına getirildi, bilişim sistemleri güçlendirildi. ama çalışanlar için dişe dokunur olumlu ya da olumsuz bir değişiklik olmadı. (olan türk firmanın Londra ofisine oldu, çok geniş, canavar gibi bir ofis vardı, diğer firmanın ofisine taşınıldı ve türk personelin Londra seyahatleri biraz azaldı)
  • co2s2  (09.03.22 12:50:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.