İcra Dairesine Ödeme Konusu

Selamlar,

19. icra dairesine kalan dosya borcumu göndereceğim ve karşı tarafın avukatı dosyayı kapattıracak.

Bu noktada benim dikkat etmem gereken bir durum var mı? Tavsiyeniz önemli.

Teşekkürler,

Açıklama kısmına dosya numarasını yazın, adınızı yazın, icra dairesinin ödeme emrinde belirtilen hesabına hesaplanan miktarı yatırın, açıklamada yer alan dosya numarası doğru olduğu sürece bir sıkıntı yaşamazsınız... Sonraki sürece "vatandaş uyap portalı"ndan da takip edebilirsiniz...

  • arpaci kumrusu  (08.03.22 18:31:45)
@arpaci kumrusu: Çok teşekkür ederim. Karşı tarafın avukatı olması gerekenden daha az miktarı kabul ediyor, telefonda görüştüm. Sonuçta bu miktar yatınca onlarda dosya kapanması için dilekçe gönderdiğinde konu kapanacak diye anlıyorum, doğru mu? Yanir akamın daha az olması icra dairesi için sorun değil?

  • Nocturne  (08.03.22 18:44:43)
Haricen tahsil ettiğine ilişkin dilekçe gönderecek ve haricen tahsil harcı ödeyip dosyayı kapatacak. Normal bir prosedür. İcra dairesi avukata ne kadar ödendiğiyle ilgilenmez, haricen tahsil dilekçesi sunulup ve harcı ödenirse dosyayı kapatır.

  • gottacatchemall  (09.03.22 00:06:04)
Soruyu yeni gördüm ancak gotta'nın dediği şekilde işliyor süreç, avukatın da icra dairesinden daha az bir hesap çıkarmasının sebebi genelde Tahsil Harcı oluyor. Siz icra dairesine borcu öderken %9,10 üzerinden hesaplanan tahsil harcı avukatın haricen tahsil olarak bildirmesi halinde %4,55'e düşüyor... Daha da fazla bir indirimden söz ediyorsanız onu da avukat indirmiş demek olur...

  • arpaci kumrusu  (09.03.22 09:28:12)
gerekli harçların vs. de ne kadar olduğunu öğrenin ona göre yatırın tutarı. kuruşluk farklar dolayısıyla dosya kapanmıyor falan.

  • celebi efendi  (09.03.22 09:37:20)
Teşekkürler arkadaşlar.

  • Nocturne  (09.03.22 14:20:34)