[]

Gümrük Müşaviri'nin verdiği fiyat teklifi

Basitçe, sipariş edeceğim toplam ürün tutarının %40'ı kadar vergi + 4000 TL sabit ücret (ordino, memur yolluk ücreti, ardiye, ayarevi analiz, gümrükleme ücreti vs)
maliyetim olacağını belirtti.

Müşavirler sanırım yük olacağı için teklif vermekten kaçınıyor (bu teklifi almam 4 gün sürdü) Hatta bir firma da teklif vermek için öncesinde ücret talep etti.

Merak ettiğim konu şu; farklı firmadan teklif alsam 4000 TL'yi ne kadar azaltabilirim acaba?

 
ürünün gtip kodunu bilmeden vergi oranı ve gerekli belgeleri bilemeyiz. hatta bu duruma geldiği ülke bile dahil. örnegin avrupa ülkelerinden ATR belgesi ile gelirse gümrük vergisi ödemezsin.

4000tl sabit ücret bana oldukça yüksek geldi. normalde sürekli hac,ml, mal çeken bir gümrükçüye denk geldiysen seninle uğraşmak istememesi normal.

ben geçmişte bu işler için ürünü dhl ile getirip, dhl'in türkiyedeki kendi gümrük firmasına işlemleri yaptırıyordum ve diğer gümrük firmalarına kıyasla daha uyguna geliyordu. muhtemelen dhl'in gümrük firması sürekli ufak paketlerle uğraşıp sürümden kazanıyor.
  • orpheus  (07.03.22 06:26:30) 
toplu ürün olduğu için DHL gümrükleme işlemini yapamıyormuş konuştuğuma göre.


  • emir135  (07.03.22 15:57:38) 
Merhaba ne getireceksiniz tam olarak
Fiyat alınması konusunda yardımcı olabilirim
Hangi ildesiniz?
  • horizon  (08.03.22 00:43:26) 
özelden yazdım hocam.


  • emir135  (08.03.22 01:23:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.