Yaralı veya ölen hayvan için

Selamlar,

Dün yolda kedi ölüsü gördüm, bugün hala aynı yerdeydi. Kaldırılması için nereyi aramam gerekiyor?

Bir de hayvan yaralı olsaydı muhtemelen ne yapacağımı bilemeyip panik olacaktım. Hayvan ambulansı için 153’ü mü aramak gerekiyor? Gelmediklerine ve geciktiklerine dair şikayetler okudum. Alternatif bir numara var mıdır aramak için yoksa kendimiz veterinere götürsek daha mı mantıklı olur?

Teşekkürler.

geleceklerini sanmam. bos bir arazi bulun, orada cukur acin ve gomun. turkiye'de olen sokak hayvanlarini belediye coplugune atiyorlar.

  • ubi dubium ibi libertas  (06.03.22 22:30:33)
Abi ben bi kere İstanbul'da belediyeyi aramıştım enteresan bi şekilde gelip almışlardı. Hatta sonra arayıp bilgi vermişlerdi.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (06.03.22 22:54:25)
Şişli belediyesi gelip kısırlaştırıp geri bırakmışlığı var.
Başka bir ilde yaralı köpek için büyükşehiri aradım. Gelip aldılar aynı şekilde.

  • unalub  (07.03.22 00:02:50)
belediyeyi aramanız gerekiyor.

  • anyelios  (07.03.22 11:50:50)
belediyeleri veya beyaz masayı arayabilirsiniz.
ya da doğrudan konum vs vererek twitterdan yazarsanız size ulaşıyorlar.
örn: "kumluköy, boru sokakta 3 nolu binanın önünde yaralı bi kedi var. ne yapmam gerek @beyazmasa @kumlukoybelediyesi" diye bi tweet ile siz ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

daha evvel 2 kez yaralı martı başında bekledim, gelip aldılar.
geçen bi kedi için kadıköy belediyesi geldi; ama çalışanlar apartman içine giremedikleri için, kedi de apartman bodrumuna kaçtığı için yakalayamadık.
  • barankovan  (07.03.22 12:29:58)