kulak tıkanıklığı geçirme

sağ kulağım bir süredir banyo vs. sonrası tıkanıyor. muhtemelen içerisi kirli. temizleyemiyorum da. kulak çöpü vs. denedim ama daha da tıkanıyor. şu an itibariyle neredeyse tamamen tıkalı diyebilirim. ağrı vs. yok ama neredeyse hiç bir şey duymayacak seviyede tıkalı 2 gündür.

hafta içi doktora gideceğim bununla alakalı ama şimdilik idare edecek, kulağımı tekrar duyan hale getirecek bir çözüm önerisi var mıdır? yoksa hiç müdahale etmeyeyim de bekleyeyim mi ?

Kulak içine kesinlikle bir şey sokup temizlemeye çalışmayın daha fazla. Kirden dolayı kapandıysa muhtemelen açılmaz ama sakız çiğnemeyi, esnemeyi deneyebilirsiniz.

  • coldegezenkutupayisi  (05.03.22 18:15:21)
sakız +1

  • nothing in my way  (05.03.22 18:35:12)
Yan yatar pozisyona gelip oksijenli su döküyorsunuz içeri, Kulak içi sıvı ile dolana kadar. Oksijenli suyun içindeki sıvı oksijen gaz hale gelip kulağın dışına doğru çıkarken yanında kirleri de alip kulağın dışına taşıyor. Mekanik temizlik yapıyor kısacası.

Bunu bi doktor arkadaşın önermişti. O günden beri her tıkandığında yaparım. Bazen su kaçtığında kirler zara yapıştığı için duyamaz hale geliyorum. Ama bu şekilde normale dönüyor.

Kulak zarın delikse yapma ama.
  • zimbirik  (05.03.22 18:42:03)