Doları direkt Euroya çevirmek

Bir kaç ay sonra y.dışı gezisinde euro lazım olacak elimde dolar var.

Daha önce (2-3 sene oldu) döviz bürosunda 50 euro'yu ile dolar almak istediğimde euro'yu önce tl'ye çevirip sonra dolar'a çevirmişlerdi.

Şimdi aklıma geldi, bunu parite üzerinden direkt çeviremez miyiz ? Banka veya döviz bürosunda. Bu işin usulü önce tl'ye çevirmek midir ? Böyle daha çok kayıp olmuyor mu ?

Gideceğiniz ülkenin para birimi euro ise dolarla gidip orada da bozdurmak bir çözüm olabilir belki.

  • peki madem  (05.03.22 15:47:15)
Yapı Kredi'nin mobil app'inde "çapraz döviz işlemleri" menüsü var, orada usd/eur ve daha bir sürü çapraz çift var.

  • nhk ni youkosu  (05.03.22 15:54:19)
yurt dışına gittiğinizde çevirme işini yapsanız olmaz mı?

  • d e j i n  (05.03.22 16:01:45)
Yurt dışında (uçakla gidecekseniz havalimanı hariç bir yerde mümkünse) çevirmek daha makul olabilir bizim gibi arada vergi de almıyorlar, makas da Türkiye’deki kadar açık olmuyor normal bir ülkedeyseniz.

  • kullanıcıadımbuolsun  (05.03.22 17:25:40)
Mesai saatlerinde arbitraj yapın bankanızdan. Direkt usd-euro

  • ykyt  (05.03.22 21:42:26)