[]

covid karantinam bitti ama hala pozitifim?

bugün 10. günüm, semptom göstermeye ise 12-13 gün önce başlamıştım. dün akşam test yaptırdım bu sabah tekrar pozitif geldi testim. kimseyle görüşemeyecek miyim bu hafta sonu da nolacak? çok canım sıkıldı valla ya bi 4-5 gün sonra tekrar test yaptırmama gerek olur mu sizce? halbuki bir semptom da kalmadı.
 
Ben yaklaşık 25 gün kadar pozitif kalmıştım. O zaman karantina süresi 10 gündü. Hem buradaki hem de yurtdışındaki doktorum belirli bir günden sonra hele de semptom kalmadıysa bulaştırma riskin yok, bu yüzden karantina uygulaması sona eriyor; normal hayata donebilirsin demişti. Ben de öyle yaptım. kimseye de bulastirmadim. Aynı şekilde bir arkadasim 45 gün pozitif kaldı ama normal hayatına devam etti. Testin negatife dönmesi bazı kişilerde zaman alabiliyormus.

Edit: bunu da her buna benzer duyuru altına yazıyorum çünkü ben de çok korkmuştum ilk başta ama kendi doktorlarim dışında arkadaşlarım (doktor olan, biyolog olan) benzer şeyleri söyledi sonrasında hep. Test pozitif olsa da aslında 'hasta' olmuyormusuz.
  • fraise  (04.03.22 12:09:22 ~ 12:11:25) 
bir sorun yok. vucudunda halen virus var, bu asamada virus vucudunda sadece var, yaymiyorsun bile. o yuzden zaten karantina bitiyor.


  • baldur2  (04.03.22 13:38:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.