[]

Günlük faiz hangi tür faizdir?

Mantıken günlük faizin bileşik faiz olması gerekiyor çünkü faizi tekrar hesabın içine atarak yine toplam tutar üzerinden faiz uygulaması gerekiyor ama hep hesap açılışındaki rakamı baz alıp basit faiz de uyguluyor olabilir bilemedim. Genelde hangisini yapıyorlar?
 
bileşik faiz. hesap açarken seçenek olur genelde. faiz anaparayı mı eklensin ayrı hesaba mı atılsın diye. işte o noktada sen belirliyorsun basit mi bileşik mi istediğini.


  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.03.22 11:41:42 ~ 11:43:17) 
Bir önceki gece bakiyeye bakıp ona göre faiz uygularlar genelde. Günlük hesaplarda faizi başka hesaba at seçeneği yoktu galiba emin değilim.


  • piremses  (05.03.22 01:50:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.