Tatil Yeri Önerisi

Yaz geldi Tatil ile ile ilgil sorular arttı modaya uyup bir tane de ben sorayım dedim..

Şimdiye kadar hep tur ile rezervasyon ile tatile gitmişliğimiz var.
Bu sene ufaklık da biraz büyüdüğüne göre araba ile çıkıp bir yerlerde kalayım diyorum.
(Haziran sonu gibi)

Erikli ve ayvalık düşünüyorum.
Ancak Erikli saros körfezi olması nedeni ile suyu soğuk olur.
Bizim ufak delikanlının da(19 aylık) Deniz ile ilk tanışması olacak. Acaba onun için çok mu soğuk olur? Hasta etmeyelim adamı.

Ayvalık sarımsaklıya bir kez gittim sakin bir yer. Direkt olarak oraya mı gitsem.
Oraya gittiğimde uygun fiyatlı otel bulunur mu?

Ufaklıkla gidilebilecek istabula yakın başka önerebileceğiniz yerler var mı(şile hariç)

hayatim akcay-ayvalik civarinda gecti yazlar bakimindan.
ayvalik'in da sonucta suyu cok soguk.

otel degil de daha basit bi pansiyon bakacak olursaniz bonjour pansiyonu onerebilirim.
  • la traviata  (11.06.10 10:55:17)
sarimsaklı o kadar soğuk değil gibiydi sanki yine haziran gibi gitmiştim.
ben yanlışs hatırlıyorum sanırım.
Sarımsaklı düşündüğüm için bonjour pansiyon uymayacak gibi.
  • €xpolerer  (11.06.10 11:03:05)
Biraz daha aşağılara kayarsanız İzmir kumsalları da güzeldir. Geceliği 20 liraya Hoteller var Özdere, Gümüldür, Ürkmez denen sahil kesiminde ama gece hayatı yok. Eğlence az. Onun dışında suyu güzeldir.

  • ozzz2110  (11.06.10 11:12:48)
@ozzz2110,
ufaklıkla seyahat edeceğimiz için şok uzun yol olsun istemiyorum.
Dediğin yerler Çanakkale üzerinden takribi olarak ne kadar sürer?
  • €xpolerer  (11.06.10 11:16:44)
Gokceadaya gitsenize misler gibi

  • mikelarteta  (11.06.10 12:07:49)
eğer balıkaesir tarafları düşünüyorsanız zeytinli ilçesini de atlamamanızı tavsiye ederim. süper bir dere var yanındaki patikadan biraz yürürseniz ilerde muhteşem doğa harikaları var. yer yer göller oluşmuş 2-3 metreyi buluyor, yani yüzmek içinde ideal. zeytinli rock festivalleri de orda yapılıyor. bu ilçede kamp kurabileceğiniz alanda mecvut denize uzak ama hemen derenin kenarında.dere deince aklınıza abuk subuk bişey gelmesin.

  • pervin  (11.06.10 12:10:41)
45-90 yaş aralığına balıkesir ayvalık akçay altınoluk güre efendim küçükkuyu yöresi tavsiye edilir. siz tatil için gidiyorsunuz ben 1 yıl orada yaşadım. ne var orda millet neyini beğenir anlamadım. barlar sokağı var ee bir tane pazar yeri var eee bir de buz gibi olan denizi vardır ki su hiç ısınmaz. bu mudur tatil anlayışın o zaman buyur oralara git. bas fethiye ye git hocam ne uğraşıyon öyle tuhaf yerlerde.

not:özdere gümüldür ve ürkmez de aynıdır gidilmez oralara.
  • seyduna6687  (11.06.10 13:56:03 ~ 13:56:53)
@seyduna6687

ufaklık ile ilk tatil olacağından daha sakin, kafa dinleyececek yer arıyorum.
fethiye vb yerlere bekarken ve çocuksuzken gittim.
kısacası alemlere akacak yer değil dinlenecek yer arıyorum zaten ufaklık yeterince enerjimizi alacak sağolsun :)
  • €xpolerer  (11.06.10 14:08:58)
yaklaşık 350 km :(

  • ozzz2110  (11.06.10 20:35:34)