[]

Bireysel emeklilik yatırım fonları

Prestijli emeklilik diye geçiyor galiba. Altın, döviz, hisse senetlerinden bir sepet yapıyorlar galiba. Nedir ne değldir bu hiçbişey anlamadım. Getirisi mevduattan daha fazla deniyor ama doğru mudur
 
bireysel emeklilikte devlet katkısı güzel ve yönetim gideri de yok. mevduat ile karşılaştırmadım ama mümkün, fonun hesaplama tabloları var bir bak kendine göre hesaplatman lazım. ama bir sürü kuralı var tabi o katkı paylarını almak için 10 yıl kalman şart.
ayrıca fon düşünüyorsan tefas'tan seçip kendin de bir fon sepeti yapabilirsin. serbest yazan fonlar büyük yatırımcılar için, onun dışında kullanımı basit ama nasıl inceleme yapacağına dair birkaç video da seyredebilirsin. 1-3-5 yıllık getirilerine bir bak, sadece mevduatı değil bunları da karşılaştırmakta fayda var.

  • tiny penny  (01.03.22 14:44:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.