10k maaşla sıfır araba alınabilir mi?

2-3k da ek gelir var. 100 bin lira civarı peşin ödeme de yapabilirim. bu şekilde sıfır araba alınabilir mi? alınırsa ne alınır?

diger giderler yazilmamis ama bence 100k nakit cikabiliiyosan, zorlasa da seni, alabilirsin hatta al

  • ala09  (28.02.22 17:51:33)
250k dan düşük sıfır araba yok, 150k kredi için 48 ayda aylık 5300 civarı bir ödeme yapman gerekiyor + satın alacağın aracın yıllık kasko-veri-bakım ve yakıt masrafları gibi düşünebilirsin.

  • orpheus  (28.02.22 17:52:19)
alınamaz, alınmamalı gibi geldi bana açıkçası. allah korusun bir sağlık sorununuz çıksa, hastaneye yüklü ödeme yapmanız gerekse kenara koyacak paranız bile kalmayacak. ben 1-2 sene daha idare ederdim araba almadan önce.

2.el 150bin liralık çok eski model bir araç alsam da olur deseniz kurtarırdı.
  • kent sakini  (28.02.22 18:25:36)
Abi sıfırı en ucuz araba Fiat Egea, o da düz vites, fiyatı 250 bin civarıydı. Otomatik istersen haliye daha pahalı ona göre karar ver işte.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (28.02.22 18:28:36)
alınmaz. maaşının yarısından fazlasını krediye vereceksin, bunun vergisi, sigortası, benzini ve lastiği de var. tüm hayatını bir araca endekslemek saçma olur, hayatını yaşayamazsın.

  • roket adam  (28.02.22 18:32:56)
geçenlerde ben de hesapladım da akıl karı değil.

150 binlik bir araba alıp onu 200bine satmak daha sonra 250 binlik bi araba alıp onu phahalıya satmak şeklinde daha iyi bence
  • tavish11  (28.02.22 18:43:54)
işin garantiyse geçim sıkıntısı çekmeyeceksen borçlanıp alınabilir. iş garanti değilse de ufak miktarlarda 50 bin kadar mesela kredi çekip borçlanarak yine birşeyler al. ben 3 ay önce oturduğum evi satmak için pazarlık yaptım 525e anlaştım. adam 200 bin TL'ye clio arabasını takas edip üzerine 325 bin verecekti. ben satmaktan vazgeçtim bizim ev oldu 800 bin, adamın arabası oldu 300 bin. ne oldu ikimizde bi halt sahibi olamadık. kesme şeker bile alacaksan TL ile borçlanarak almak bence mantıklı.

  • rahmi pinkfloydoglu  (28.02.22 19:12:40)
Hayaller başlamadan bitti. Ben nasıl sıfır araba alacam ya :(

  • birmilyonunvarmi  (28.02.22 19:35:38)
Hak etmiyor olduğundan değil ama maaş nedeniyle soruyorum; neden sıfır araba? :/

  • rewlack  (28.02.22 20:45:51)
Artık araba sahibi olmak ciddi ciddi zengin işi oldu. 15-20 bin lira geliriniz yoksa bence o topa hiç girmeyin. Kredi ödemekle bitse neyse de, benzini kılı yünü derken her ay sizi ciddi zorlayacağı kanısındayım.

28 yaşına yaklaşıyorum, hala bir araba sahibi olamadım diye ciddi ciddi küfrediyorum her gün.
  • deveyidiken  (28.02.22 21:49:30)
alabiliyor olsan bile, almali misin?

tek hayatindan 2.5 seneyi SADECE bir araba icin calisarak gecirmeyi kendine yediriyor musun?
  • robokot  (28.02.22 21:52:47)
neden sıfır araba :/ bence temiz bir 2. el araba bulun. 150k civarına temiz ve sorunsuz araç bulabilirsiniz. o araç sizi hem arabasız bırakmaz hem de yatırımınız olur. sonra da arttırabildiğiniz kadar para arttırın. bir süre sonra satıp ya model yükseltirsiniz ya da sıfır araba alırsınız. çok fazla geliriniz yoksa sıfır araba veya iyi bir arabaya sahip olmak maalesef zaman alıyor bu ülkede. bu sizin hak etmediğinizden değil ülkenin bu rezalet durumundan ötürü.

  • ilgeru  (28.02.22 21:58:02)
abi neden 0 araba demişsiniz de o kadar okuduk ettik mühendis olduk. bir sıfır araba alamıyoruz ülkede. ikinci el arabam var zaten geçen sene nisanda almıştım. 2007 model dandik bir araba. türkiye bir mühendis kaybetti ama bir çiğköfteci kazandı twiti atmak üzereyim çiğköfteci benden çok kazanıyor :/

  • birmilyonunvarmi  (01.03.22 08:40:54)