hgs karttan otomatik ödeme talimatı hakkında

biliyorsunuz daha yeni, klasik olarak doğru düzgün çalışan, geçerken çekti mi çekmedi mi anlaşılan sapasağlam ogs varken zorla herkesi dandik hgs’ye mahkum ettikleri bir durumdayız.

neyse, mecburen alacağımız hgs etiketini ptt’den alıp kartla otomatik ödeme talimatı vermeyi düşünüyorum. bu noktada, bankamatik kartlarıyla da otomatik talimat verebiliyor muyuz diye bir sorum olacak.

Karta bağlamak için direkt bankanızdan alın. PTT ürününde böyle bir seçenek yoktu diye hatırlıyorum.

  • himmet dayi  (27.02.22 17:50:13)
@himmet dayı: son güncelleme ile ptt’nin hgs uygulamasından talimat verilebiliyormuş ama banka kartları da oluyor mu onu merak ediyorum.

  • vital  (27.02.22 18:01:43)
Canlı destekten sordum şimdi. Banka kartı ve kredi kartıyla talimat veriliyormuş.

  • himmet dayi  (27.02.22 18:47:18)
Madem bankamatik karta bağlayacaksınız, yani madem bir banka kullanıyorsunuz, PTT gidip de saatlerinizi boşa harcamayın bence.

Banka uygulamasından iki tıkla başvurursunuz ve etiketiniz adresinize kadar gelir, HGS tanımlandığı için de etiket olmadan geçiş yapsanız da plakadan düşer.
  • John Bloor  (28.02.22 11:01:55)