Konut kredileri hakkında

Merhabalar,

yeni evli çiftiz. ev almak istiyoruz. ancak şimdiki gelirimiz ile alabileceğimiz kredi kısıtlı. gelirimiz ileride artacak. iş saatleri sebebi ile şubelere gidemediğim için belki burada tecrübeli insanlardan bilgi alabilirim belki diyerek buraya yazdım.

konut kredisi için bankalar ödeme planı yaparken sadece sabit taksitler üzerinden mi plan hazırlamakta? mesela 2şer sene ara ile taksit tutarlarını arttırsak ya da ara ödemeler yapmak istesek bize daha yüksek kredi kullandırırlar mı?

şu dönem kredi ile ev almak için iyi bir dönem mi iyice düşünün derim. krediler hep iki katı civarı geri ödemelere denk geliyor. ilerde o evi satarken o kadar eder mi, kirada otursanız kredi faizleri düşene kadar (düşerse tabi) daha mantıklı olur mu vs…

  • vital  (27.02.22 16:06:44)
Sıfır ev almak zor olsa bile sanırım 0.99 kredi fikri hala cazip
Ben konut fiyatının düşeceğine çok inanmıyorum , dolar kuru düşmedikçe.
O nedenle ev sahibi olmak her zaman iyidir, yeter ki düşük faizli kredi bulabilin
  • photo85  (27.02.22 20:17:22)
Geçen perşembe 1.2 den çektim. Asıl sıkıntı alacağınız eve mutahhit ne kadar izin veriyor, çünku ek vergi falan çıkıyormus bu yüzden 1 trilyonluk eve bir trilyon cektirmiyorlar haaberiniz olsun. Kredi de sıkıntı olmaz bence notum 1380 e kadar düşmüs o gün ogrendimm çıktı yani kefil de vermedim.

  • spacevan  (27.02.22 21:18:37)
kamu bankalarına gidin, artan ödemeli veya ara ödemeli seçenekler var.

oturmak için alıyorsanız konut kredisi her zaman alınır, alınmalı, alın.
  • sir thomas more  (27.02.22 21:42:25)