Gözlüğüm kırıldı, camlar çöp mü?

Kemik çerçeve olarak bilinen plastik çerçeveme geçenlerde çok pahalıya yeni cam yaptırmıştım. Gözlüğü silerken hiçbir baskı olmamasına rağmen ortadan ikiye kırıldı.

Camlar sağlam, aynı çerçeveyi bulamazsam camlar çöpe mi gidecek? :(

edit: gözlüğü aldığım yere 1000 km uzakta yaşıyorum

Öncelikle garanti kapsamında olabilir, benim de kemik gözlüğüm ortadan ayrılmıştı silerken. Değişim yaptılar.
Camlara uygun çerçeve bulma ihtimaliniz var, ya da daha küçük çerçeve olursa camları kesebiliyorlar. Ama daha büyük çerçeve bulursanız ona çözüm yeni cam tabii ki.

  • curukturpkokusu  (27.02.22 16:05:21)
İyi ve halden anlayan bi optikçi tamir edebilir veya uygun başka bi çerçeveye takabilir camı
Yenisini satmaya değil, size yardımcı olmaya hevesli optik bulun.
Ben optikçilerden çok çektim
Artık ilk cümlem : abi hiç param yok bu çerveçeyi kullanmak zorundayım oluyor. Yoksa adamlar illa yenisini satma eğiliminde.siz de abi bu cama çok para verdim, başka param da yok kurtar beni diyerek konuya girin
  • photo85  (27.02.22 19:57:33)