[]

paylaştığım saate benzer modeller

worldwatchbureau.com

paylaştığım saate benzer modeller biliyor musunuz?

çok spesifik bir soru oldu fakat denemek istedim, teşekkürler.

 
Lange söhne modellerine bakabilirsin benzer modeller hatırlıyor gibiyim


  • westblack  (26.02.22 10:56:19) 
Paylaştığın modelin kronograf ve takvim fonksiyonu var. Hatta saat 12 ibaresinin altında iki küçük pencereyle ay ve günü gösteren modeller genelde perpetual calendar (saatin 30 ve 31 gün çeken ayları hatta 28-29 şubat ayrımını da kendisinin ayarladığı) olur. Bu iki mekanizmanın birleştiği modeller 1940larda üretilmeye başlandı, ilk seri üretim model patek philippe 1518.

İki büyük markanın Franck muller'e benzeyen güncel katalogundaki örnekleri:

www.patek.com
www.vacheron-constantin.com

Googleda perpetual calendar chronograph diye de arayabilirsin
  • kaportaci mahmut  (26.02.22 15:40:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.