led tv fikri

dostlarım şu linki atsam ve bu tv nin herhangi bir falsosu var mı inceleyip bana yazsanız olur mu?
ortalama fiyatlı olsun istiyorum, modeli yeni olsun istiyorum bir de mutlaka android düşünüyorum. bi bakar mısınız?

  • lost aci soyler  (25.02.22 22:41:36)
ne aradağınıza bağlı. kullanırsınız ama üstün kaliteyi yakalayamazsınız.

  • blue eyes white dragon  (25.02.22 23:07:43)
4K gerçekten ihtiyacın var mı?

4K oyun konsolun mu var mesela? Ya da filmleri 4K izlemeyi sevecek kadar sinefil misin?

Özetle 4K gerçekten ihtiyaç değilse bu paralara FHD bilinen ve daha kaliteli bir marka alabilirsin sanki.

Mesela ben TV'de Netflix ile film izlerken mutlaka bir yandan da telefona bakan adamım, bana değil 4K FHD bile fazla.

Perdeleri, ışıkları kapatıp telefonları sessize alıp pür dikkat izleyen bir sinefil isen başka.
  • John Bloor  (26.02.22 09:48:50)
Aa aydınlandim gerçekten. Şart değil yani? Ben görüntü kalitesi falan artıyor zannetmiştim. Yok ya bana da yeter o zaman. Hatta annemlere almak istiyorum. Kanal geçişleri falan yavaş olmasın ve android olsun o kadar.

  • lost aci soyler  (26.02.22 12:13:12)
Görüntü kalitesi tabi artıyor ama o kalitede yayın lazım görüntülenecek.

Normal kanallarda yok mesela, bildiğim kadarıyla TRT 4K var, belki bir iki kanal daha eklenmiştir.

PS4 Pro ve PS5 var mesela 4K, diğer konsolların da yeni modellerinde vardır.

Netflix ve türevlerinde de vardır ama tüm içerikler değil, mesela Netflix 25 mbit üzeri hız istiyor ve tabiki sadece 4k olan içerikleri 4K izlersiniz.

Yani TV 4k ve Netflixim var herşeyi 4K izlerim diye bir şey yok, içerik de 4K olmalı.

Hatalı bir anlatımım olduysa affola.
  • John Bloor  (26.02.22 13:48:14)
Evet benim kendi televizyonum 4k, öyle olup da ne izliyorum hiç.. belki bazı Netflix içerikleri.

  • lost aci soyler  (26.02.22 14:53:13)
Android olup 49" ne alacağım hiç bilmiyorum. LG istiyordum aslında ama o da android değil.

  • lost aci soyler  (26.02.22 14:54:18)