damacana suya aşırı zam gelmesi saçma değil mi?

elbette işletmenin giderleri arttı. sonuçta o su bir yerlerden taşınarak geliyor ancak geçen sene 7-8 lira olan 1 damacana su bu sene nasıl 20-25 lira olur? bence büyük fırsatçılık var.

ben de şunu anlamadım. bayiyi aradığımda saka su 25 tl hepsiexpressten veya trendyol godan kuponlarla 15 tlye alabiliyorum. 1 aydır bu şekilde alıyorum. nasıl kar ediyorlar acaba?

  • aeroknight  (25.02.22 10:58:49)
Abi olayın şuna şu kadar zam geldi buna bu kadar zam geldi saçma değil mi olayıyla bir ilgisi yok genel olarak bu zamlar saçma. Ben de geçen ay 30 liraya yumurta alıyordum 43 lira olmuş. Her şeye böyle zam geliyor saçma bir şekilde. Ha sucuya sorsan o da kendince 50 tane neden sayar.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (25.02.22 11:00:24)
Geçen sene 3 lira olan 5lt sular şu an 5,50 tl.

Geçen sene 7-8 liraysa bu sene 15 olmalı ortalama.
  • John Bloor  (25.02.22 11:09:34 ~ 11:45:46)
İşçi maliyeti %50 arttı minimum, o damacana suyu zaten adrese teslim ederken km'de 1.5 lira falan yakıyorlar minimum, 3km git gel yapsa sana özel 9 lira yakar adam. O suyu bayiye getirmek maliyet, kirası maliyet, e kazandığı para sabit kalmayacak karını koruması gerek. Bana baya normal geliyor.

Trendyol hepsiexpress para yakıyor, kuponları dükkanlara yansıtmıyorlar genelde.
  • atom karincanin torunu  (25.02.22 11:11:54)
Temel sorun yakıt. Yakıt artınca her şey artıyor maalesef

  • westblack  (25.02.22 11:21:12)
fırsatçılık demek büyük haksızlık olur.
yukarıda söylendiği gibi küçük pet şişelere gelen zamla da kıyaslanamaz zam oranı. çünkü maliyetler çok daha farklı.

zam oranı ülke şartlarında makul. elektrik nasıl %125, bir tişört nasıl %150, bir kahve nasıl %100 zamlandıysa su ve damacana farklı bir gezegenden mi geliyor neden zamlanmasın?
50 tane nedeni vardır zammın.
su sektöründeki en küçük araçtan en küçük üretim tesisine kadar giderler kaç kat artmıştır kim bilir.

o yüzden tek tek şu ürün neden zamlı diyemeyiz maalesef. bu politikalar sürdükçe daha da kötüsü olacak.
  • patronaj1  (25.02.22 11:27:45)
3 cesit maliyetleri var.

İscilik : %50 zamlandi
Yakit : %125 civari
Damacana : %200 civari. Bu sebeple pek anormal görünmüyor
  • tosunpasa  (25.02.22 12:06:55)
ben kaynağın olduğu ilçede oturmama rağmen 15 tl ödüyorum.

  • mikahakkinen  (25.02.22 12:19:09)
suyun maliyetinin çok büyük bir bölümü, paketi ve taşınması.

paket = petrol
taşınması = petrol
  • co2s2  (25.02.22 16:00:02)