erasmusta çalişmak

erasmus'ta öğrenim programı ile gidilen ülkede part time iş yapmak mümkün mü?

ps: ülke olarak hollanda ve ispanyayı soruyorum daha çok.

Yasal olarak hayir

  • floydian  (24.02.22 19:35:17)
öğrencilerin çalışma izni olmadan çalışabileceği işler oluyor. mesela yiyecek paketleme, sinemada mısır patlatma vs.

almanya'da ve macaristan'da bu tarz işlerde çalıştım. hollanda'da mutlaka vardır. arkadaşım da ingiltere'de bu tarz bir işte çalışmıştı.
  • gottacatchemall  (24.02.22 19:50:54 ~ 19:51:42)
bu kurallar ulke bazinda belirlenen seyler. macaristan izin veriyorsa hollanda da kesin veriyordur demek yanlis.

  • hot potato  (24.02.22 20:36:04)
Bir arkadasim niyetlendi, ondan duydugum kadariyla erasmusa staj yapmak icin bile gitsen ofis sana para odemiyormus. Hibe ile yetin diyorlar sanirim

  • imfhh  (24.02.22 21:13:24)
ben gideli tam 10 sene oluyor ama almanya'da erasmus vizesini oturma iznine çevirdiğinde 90 tam ya da 180 yarım günlük çalışma vizesini kapsayan öğrenci oturma izni veriyorlardı. ben o şekilde o izinle maaşlı olarak staj da yapmıştım bir yerde sonrasında.

  • roket adam  (25.02.22 00:02:44)