[]

karşı taraftan .csv uzantılı bir dosya aldığımda ve bunu

excelde açtığımda bütün data tek sütunda görünüyor, dolayısıyla ulaşmak istediğim rakam sütununu göremiyorum. alt a e denedim fakat hep kaymış data aşağılara doğru. yanidataböylegeliyorbanafakatkarşıtaraftaböylegörünmüyor. nasıl düzeltirim ben bu durumu?
 
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye yazıyorum, alt a e yapıp (ingilizce excel kullanıyorsanız) delimited diyip virgülü seçtim, düzeldi.


  • pelovann  (24.02.22 14:32:23) 
Exceli açıp Data > From Text butonuna tıklayıp csv dosyasını seçin. ilk ekranda delimited işaretleyip sonraki ekranda delimiters olarak verinin virgülle mi boşlukla mı vs. ayrıldığını seçip ve diğer ek ayarları gerekli ise onları yapıp Finish diyerek istediğiniz formatta görüntüleyebilmeniz lazım.


  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (24.02.22 14:35:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.