bi hgs'den bi ogs'den kaçak geçtim, şimdi ceza yememek için ne yapmlıyım?

Şehirler arası yola pek çıkmayan biri olarak ogs ile hgs farkını bilmiyordum. Giderken hgs'den gittim. Dönerken de sanıyorum ki hgs'den girip ogs tarafından çıktım. Ne yapacağımı bilemediğimden panik oldum da saçmaladım :)

Şimdi ceza yedim yüklü miktar. Hgs ve ogs'yi ayrı ayrı mı almam gerekiyor? Ogs cihazı pahalı bi şey zannımca. Mart ayında ikisi de aynı olacakmış. Nasıl bir yol izlemem lazım? İkisinden de almalı mıyım?

(Utanıyorum, duyuruyu sonra silebilirim. :))

Abi hgs al yükleme yap oradan keser ogs cezasını da kendi ödeme kanalları var oradan öde oldu bitti.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.02.22 23:51:59)
OGS olayını bilmiyorum ama 15 gün icinde HGS icin para yatırırsan ceza falan yok. Geçiş ihlallerini sorgulayabiliyorsun oradan bir bak bakalım. Sanki çıktığın gişeyi tespit edememişse en uzak gişeden çıkmışsın gibi sayar diye düşündüm.

  • primetime  (23.02.22 23:52:24)
pttden 5 dkya hgs al. para yükle içine orada sonra otomatik düşüyor zaten. ptt ihlal sayfasından da sorgula. oradan ödersin en kötü. ben de ogsden geçmiştim bi kere yanlışlıkla hgsden çekmişti otomatik

  • glamdr1ng  (24.02.22 00:01:55)
1 Mart itibari ile OGS kalkıyor. E devlet OGS hgs geçiş ihlali varsa ödeme sayfasından ödeme yapabilir cezalı tarifeden çıkabilirsiniz.

  • patron38  (24.02.22 00:02:28)
HGS almak şart değil.

webihlaltakip.kgm.gov.tr

Burada çıkar yaptığın geçişler. Kredi kartı ile ödersin.
  • himmet dayi  (24.02.22 06:48:31)