Mart ayında Ege ve Akdeniz

Merhabalar,

Yurt dışından arkadaşım tur yapma amaçlı Mart ayının ortasında Çeşme, Alaçatı, Pamukkale ve Fethiye'ye gelmek istiyormuş. O günlerde çok soğuk olmaz değil mi? bir de denize girme ihtimalleri olur mu? su çok soğuk olur mu? 1-2 gün kalacaklar her şehirde.

Pamukkaleyi es geçseler çok şey kaybederler mi?

Teşekkürler..

geçen sene 1 martta fethiyeye gittim. 2,5 civarı fethiyede kladım mart ayında sğuk günler oldu özellikle geceleri serin oluyor.nisan güzel mayıs bildiğin yaz diyebilirim.

ölüdenizde genelde turistler mart nisan ayında denize girdiğini gördüm ama tesisler vs kapalıydı. (korono ve yasaklarlada alakalı olabilir)
  • prezarlatif  (22.02.22 08:52:15)
Martta ege’de denize girilmez pek. Antalya vs olur ama ege olmaz.
Pamukkale’ye gitmek istiyorlarsa ve gitmezlerse bence cok sey kaybederler. Antik havuz vs guzel ama mart soguk olabilir (sonucta ic tarafta)

Hava icin de soyle, aksamlari gercekten serin oluyor. Antalya’da mart sonu sabah denize girip aksam evde sobayi yakiyorduk :D
  • kuehles blondes  (22.02.22 09:34:56)
Çeşme-Alaçatı'da denize girilmez soğuk olur.

  • kanlakarisikyagmur  (22.02.22 10:13:29)
Pamukkale yolunuz dusmedikce illa ki gorulecek bi yer degil. Yolu uzatmaya degmez. Denizli ye giderseniz uğrayın mutlaka.

Deniz kenari sadece yuruyus icin uygun
  • halk  (22.02.22 10:45:40)