[]

Yds 10 Nisan'da. 40 puanlık birine neler önerirsiniz?

Amacim 70 75. Mümkün mü? Hangi kaynaklara çalışmalıyım?
 
Yds tipi sınavlar sınav pratiği ile halledilecek sınavlar. Oturup kelime ezberlemek yerine bol bol sınav çıkmış soru çözüp o ritmi ve soru tiplerine alışmak gerekiyor. 10 Nisan'a kadar 40'tan 70'e çıkmak zor çünkü 40 demek sınav pratiğinden öte temel ingilzice bilgisinde de eksiklik var demek. İkisini bir arada halletmek için kısa bir süreden bahsediyoruz.

Ben olsam gramer çalışmak yerine sürekli sınav çözüp o sınavda yanlış yaptığım konulara odaklanırdım. Soru tipleri genelde okuduğunu anlama + gramer kurallarının birleşimi oluyor. 2 şık anlam açısından uygun, 2 şık gramer açısından uygun, onların kesişimi olan 1 şık da doğru cevap oluyor diye genelleyebiliriz mesela bazı soru tipleri için.

Ben grameri tamamlayıp son 6 ayda neredeyse her gün sınav çözdüğüm zamanda 92 yapmıştım(100 soru vardı o zaman). O zaman ingilizce konuşma seviyem havaryu nevaryuydu. sonra ingilziceye hakim oldum, okuduğumu anlama seviyem kat kat arttı ama sonradan 70 soruluk yds'ye girdiğimde daha kötü bir oran yapmıştım çünkü sınav pratiğini soru tiplerini nerelerden ipucu alacağımı unutmuştum.
  • Jux  (21.02.22 23:11:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.