hangi cinsiyetten şarkıcıları daha çok dinliyorsunuz?

sizin cinsiyetiniz nedir? sizce şarkıcının cinsiyeti sizin dinleme tercihinizde önemi var mı?

Böyle bir düşüncem hiç olmadı ama dünyada sanki erkek şarkıcılar daha çok dinleniyor gibi. söyle bi listeye baktım %90 ı erkek.

  • olaylar olaylar  (21.02.22 20:05:58)
kadınım, kadın vokal çok sevmeme rağmen dinlediklerimin çoğunluğu erkek. sebebini bilmiyorum ama bilinçli değil.

  • south park in kapusonlu uyesi  (21.02.22 20:21:18)
%90 erkek sanırım. Bilinçli seçim yapmıyorum, belki bilinçdışı olarak kalın, tok ve baskın sesi seviyor olabilirim. Dinlenen müzik türünün de etkisi var bence, rap dinlerken erkek, caz ve blues dinlerken kadın sesinin hoş gelmesi gibi.

  • tamam sakinim  (21.02.22 20:25:44 ~ 20:32:52)
Ben erkek şarkıcıları daha çok dinliyorum. Kadın şarkıcılarda ince ses çok sevmiyorum. Bunu arkadaşlarıma dediğimde bana çok takılmışlardı :) özellikle seçmiyorum ama hep erkek şarkıcıları ve grupları dinliyorum.
K

  • sevilen progressive türkücü  (21.02.22 20:39:11 ~ 20:40:09)
kadin

  • hot potato  (21.02.22 20:58:03)
Rock-metal ağırlıklı dinliyorum bu alan da erkek ağırlıklı olduğu için otomatik olarak erkekleri daha çok dinliyorum ama Tarja Turunen gibi kadın vokallere denk gelirsem onları da dinliyorum.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (21.02.22 21:07:35)
çoğu meslekte olduğu gibi erkek sayısı müzik piyasasında da daha fazla bence.
o yüzden erkeklerin daha fazla dinlenmesi normal.

  • candide  (21.02.22 21:09:10 ~ 21:10:23)
önemi yok ama rock-metal müzikte erkek vokal çok daha önde.

Sanki Türk pop müziği veya arabesk/fantezi vs. dinleyenler daha çok kadın dinliyor gibi geliyor bana. Ünlü pop şarkıcılarının çoğu kadın değil mi veya benimki algıda seçicilik mi?
  • nhk ni youkosu  (21.02.22 21:11:16 ~ 21:11:42)
Tok ve kalın ses +1

Yüzde 60 kadın, yüzde 40 erkek gibi bir oran var benim dinlediğim.
  • IncredibleMau  (21.02.22 21:15:52)
Erkek direkt. Kadin sesi genel olarak sevmem sarmaz beni. İstisnalari vardir tabii ama genel olarak net sekilde erkekciyim ben. Hangi tur müzik olursa olsun erkek.

Aa bu kadin bunu dinlemem diyr bir tercihim yok, sesini sevdiklerimin alayi erkek.

Benim cinsiyet erkek.
  • stavro  (21.02.22 23:12:28)
Tok erkek sesi +1 ne kadar bas o kadar iyi.
Tiz kadın vokallerden pek hazzetmiyorum ben de.

  • kobuzchu kiz  (21.02.22 23:24:46)
cinsiyetin hicbir onemi yok, dusunmedim bile..

  • cooperr  (21.02.22 23:30:03)
sarkiya gore degisiyor. Bazi sarkilar kadin vokellere yakisirken bazilar erkek sesinde daha guzel oluyor.

  • congratulationsyouwon  (22.02.22 00:25:56)