[]

Yeni websitesi ve google

İlk defa web sitesi olusturan bir acemi olarak bazi sorularim var. Bir muayenehane icin wix’te site olusturup yayina aldim. Google business’a kaydedip adresi girdim, 14 gune kadar mektup gelecek dediler. İsimle aratinca google’da (dogal olarak) alt siralarda cikiyor, is alanina iliskin kelimelerle aratinca ise hic cikmiyor. google’da aramalarda yukselin gibi bir wix alt menusunde onerdiklerini de yaptim (belli basli keywordler, site description vs)

Simdi sorularim soyle; google business’a kaydolan bir tanidigim oradan gelen kodla ucretsiz reklam verdigini soylemisti. Onu beklemeli miyim yoksa direk google ads’e reklam mi verelim gorunurlugu artirmak icin? Gunluk 50-90 tl arasi bir ucreti varmis galiba dogru mudur?

Belli basli kelimelerde sitenin aramalarda cikmasi icin reklam disinda yapabilecegim bir sey var midir?

Tesekkurler simdiden

 
Google reklamları dışında araştırmanız gereken konu SEO (Search Engine Optimization). Web sitesinin Google'da üst sıralara çıkması için yapılması gereken temel şeyler var.


  • himmet dayi  (21.02.22 12:32:47) 
Sitenize ne kadar çok ve güvenilir kaynaktan link verilirse o kadar artar yukarılarda çıkma ihtimaliniz.

Forumlara, haber yorumlarına, sözlüğe, buraya, facebook'a vs yavaş yavaş ve çaktırmadan laf arasında sitenin adresini vereceksiniz.

Siteye sık sık yeni veri gireceksiniz, size ait ve orjinal içerikler üretmelisiniz, başka yerden kopyalanan yazılar içerikler eksi puan yazar haneye.

Uzun zaman alır doğal yoldan yukarılara çıkmak, sektör de rekabetci ise işiniz daha zor olur.
  • John Bloor  (21.02.22 13:04:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.