supplement tavsiyesi

selam duyurunun fitnessçıları :)

haftada 2-3 gün birer saat bölgesel fitness yapan biriyim. bazen de yüzmeye giderim. ancak çevremdeki diğer kişilere göre gelişimim daha yavaş gibi geliyor. ben de protein tozu vs denemeye karar verdim. falan diyorum çünkü bildiğim başka bir şey yok. içim fit gibi proteinli süt tüketmek yerine bu daha mantıklı geldi. sizce benim seviyemde biri ne kullanmalı? zararsız takviyeler almak istiyorum.

teşekkürler

Protein tozunun ne seviyesi olacak abi hastanede kanser hastalarına verdikleri mamalar da protein tozu mesela, yemeklerden yeterli protein alamıyorsan al geç bildiğin peynir suyu işte çok fazla anlam yükleme.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (21.02.22 01:13:45)
Sadece WHEY protein tozu kullanarak başlayabilirsin. Supplementler.com kendi markasını tavsiye edebilirim.

  • adwokat  (21.02.22 02:20:15)
günlük protein alımı kilo x 1-1.5 değilse kullan.

  • emininsel  (21.02.22 10:02:31)
dışarıdan aldığın kalori, protein, karbonhidrat, yağları bir yere not et öncelikle, ardından hangisinde açık var, hangisi fazla onu bir tespit et ona göre supplement kullan aksi halde gereksiz olabilir. antreman sonrası ağrı sızı yoksa ağırlık arttırma zamanı gelmiş demektir.

myfitnesspall isimli bir uygulama var, yediklerini falan not alıyosun sana hesaplıyor.
  • selam  (21.02.22 10:20:32)
myfitnesspal + 1

eğer çok uğraşamam her şeyi hesaplamakla dersen, daha kısa tarif şu olabilir: Kilo*1,5 ölçüsünde protein alabiliyor musun kabaca buna bak.

80 kiloysan, 120gr protein ihtiyacın var.

100gr tavuk göğüste 30gram protein var. 1 yumurta 6 gram.

Örneğin, 300 gram tavuk göğüs yesen, 90gram protein. Sabah da 4 yumurta yesen, 24gram. Toplam 114 oldu. Eh fena değil ;)

Protein tozu sizi pata küte şişirmez, ve doğru kullanıldığında oldukça sağlıklıdır. Hormon, vitamin ya da başka bir şey değildir, sadece gıdadır.

WHEY olanından alıp, eksik kalan günlük ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur.

İster whey protein tozu olarak, ister de tavuk, yumurta ya da lor peyniri olarak olsun; genel olarak protein tüketiminiz arttığında daha fazla su tüketmeyi unutmayın. Nerden geldiğinden bağımsız olarak proteinin böbreklerde işlenmesi biraz sıvı gerektiriyor.

Kilonuz*1,5 değerinin de çok üstüne çıkmayın. Hadi olsun 1,65. Ötesi vücudunuzu zorlayabilir.

Protein yanında yeterince yağ, ve kaliteli karbonhidrat da önemli elbette.

Kolay gelsin.
  • kaptankedi  (21.02.22 10:55:19)
Bir de D vitamini ve magnezyum da toparlanma için kritik mineraller. Bunları da unutmayın.

  • kaptankedi  (21.02.22 10:56:08)