[]

ogs iptal

mart sonuna kadar ogs'ler iptal olup yerine hgs alinmasi gerekiyormus.

1) bu islemi yapan oldu mu? yaptiysaniz kisaca surec nasil?
2) iki cesit hgs varmis galiba, yapiskanli ve kartvizit gibi olan. hangisini tercih edelim?

eksisozluk.com

 
1- yıllardır hgsliyim fakat ogs'niz kredi kartınıza bağlıysa bankadan iptal edebilirsiniz. en azından hgs'de öyleydi. ogs'den hgs'ye geçiş yapılacağı için bankalarda kolaylık sağlanacaktır düşüncesindeyim. öncesinde bankanızı arayın.

2- çok önemi yok aslında. hgs'yi plakaya bağladığınızda plakanızı okuyarak ücreti alacaktır hgs'nizden. etiket olarak alırsanız camın üst orta kısmına yapıştırıyorsunuz, her geçtiğinizde otomatik okuyor. kartvizit olarak alırsanız elinize alıp göstermek zorunda kalırsınız. ben etiketçiyim. etiketi camın tam ortasına yapıştırdım, otomatik ödemeyi beklemeden alıyor.
  • false pretension  (21.02.22 00:25:44 ~ 00:27:38) 
İkinci soru için; bende kartlı versiyon var. Bugüne kadar hiçbir yerden geçerken kart göstermek zorunda kalmadım. Plakadan okuyor.


  • pispinti  (21.02.22 13:57:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.