[]

Shift Tuşları Çalışmıyor

Lenovo ideapad bilgisayarımda hem soldaki hem sağdaki shift tuşu çalışmıyor. Win10 kullanıyordum, o zaman da çalışmıyordu. Win11 e geçtim, şimdi de çalışmıyor. Donanımsal olduğunu sanmıyorum, sadece biri olsa olur derdim ama bilgisayarda sadece iki tuşun bozulması, ikisinin de shift tuşu olması çok olası gelmedi bana. Bildiğiniz bir ayar, bir güncelleme vs var mı
 
Google'da win'de shift key çalışmama sorununun hep "sticky keys" lerle alakalı olduğunu söylemişler ve öyle çözmüşler. bir çok sitede ve youtube videosunda var.


www.youtube.com
şu videodakini deneyin mesela.

bu örnekte, sticky keys tick'ini kaldırmışlar. sonra da keyboard'a gidip device manager'dan, driver update falan yapmışlar.
  • la traviata  (20.02.22 18:32:05 ~ 18:35:00) 
5 kere shift tuşuna basınca sticky keys açılıp kapanabilir


  • conta  (20.02.22 20:37:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.