[]

Evi bagışlamak ama sorunsuz

Merhaba,

Bir kişi kendine ait evi yanında kalan bakıcısına tamamen kendi hür iradesi ile bagışlamak istiyor.

Fakat kendisi şu an yaşarken bagışlasa sonra mirasçılar dava açıp bunu bozabilme ihtimali olabiliyor.

Doktora gidip akıl saglıgı yerinde diye rapor alıp aynı gün noter'de vasiyetname yazıp ölümünden sonra miras kalsa sorun olur mu?

Tam bu nokta;

kişi yaşarken üçünci bir kişiye evin belediyeden alınan rayiç üzerinden satışının yapılması ve asıl verilmek istenen bakıcıya bu 3. kişi üzerinden tapu siciline kaydedilmesi en sorunsuz olacagını duymuştuım


Avukat arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

 
saklı miras hakkı diye bir şey var. bırakmazlar.


  • deartheodosia  (17.02.22 22:34:17) 
Durumu bilmiyorum ama belli durumlarda saklı paydan bile men edilebiliyor mirasçılar. Bunu en iyi bir avukata danışarak öğrenebilirsiniz. Ücreti mukabilinde:)


  • anten  (17.02.22 23:49:22) 
Duyduğunuz şey doğru genel olarak, bir çok kişi öyle yapıyor.

Vasiyatname işi de olur eğer tek kalan miras o ev değilse. Tek kalan oysa sıkıntı çıkar muhtemelen. Şöyle ki vasiyatname mahkemeye taşındığında anladığım kadarıyla ne hakla belli bir kişiye bırakıldığı sorgulanabiliyor, burada bakıcı yıllar boyunca mirası bırakana baktığı için sorunsuz alabilir gibi ama işte iş inada binerse nolur bilmem.
  • atom karincanin torunu  (17.02.22 23:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.