Ales'siz Tezsiz Yüksek Lisans (Öğretmen için)

teyzem 52 yaşında 30 yıllık öğretmen.

şimdi uzman öğretmen statüsünde olmak için yüksek lisans diploması almak istiyor.

ales istemeyen tezsiz eğitim fakültesinde hangi üniversitelerde şu an kayıt var arıyorum bulamıyorum.

neredeyse hepsinde ales istenmiyordur. isteniyorsa da çok talep olan üniversitelerde sıralama amaçlı isteniyor.

  • renegade  (16.02.22 21:00:44)
şubatın ortasındayız?
çoğu üniversitede bırakın yl kayıtlarını bahar dönemi dersleri başladı başlayacak birkaç güne.

  • Efoody  (16.02.22 21:30:41)
yoo. tezsizler parayı ver olduğu için 8özellike isg, öğretmenlik, işletme) kayıtlar geç bitiyor.

  • renegade  (16.02.22 21:46:19)
şubatın ortasındayız diyorum geç bitiyor diyorsunuz. ne kadar geç bitecek nisanda mı? en geç biten marmaradır genelde onda bile bitmiştir kayıtlar.

  • Efoody  (16.02.22 21:50:38)
Her güzel şeyin sonu olduğu gibi tezsiz yl başvurularının da bir son tarihi mevcut. Bahar dönemi için başvurular bitti gibi. Güz dönemini beklemek lazım.

yukseklisans.com.tr

Şu sitede yazıyor çoğu üniversitenin başvuru tarihi. Ayrıca sanırım parasını verseniz bile dönem ortasında kayıt olmuyor.
  • infernalcadre  (16.02.22 23:01:23)
efoody, çoğu üni demniz tüm üniversiteleri kapsamıyor. hala kayıt alan özel üniversiteler var, bu bir.

ikincisi, covid nedeniyle geçen sene okuular genellikle 1 ay geç başladı (yüz yüze olur mu diye). Busebeple bahar dönemleri marta sarktı. şubar ortası olması bir şey iafde etmiyor.

üçüncüsü, bazı üniversitelerde trimester olayı var tezsizlerde. (10 haftalık 3 dönem) bu sebeple baharda 2 alım yapıyorlar.

dördüncüsü, özel öğrenci olaraak ders alma 1 ay süren üniler var (devamsızlık %70 hesabıyla) bu sebeple özel öğrenci olarak ders aldırıp bir sonraki alımda öğrenciliğe geçirenler var

beşincisi, ilk 2 hafta içinde kontenjanları doldurmak için alanlar var.

bunların hepsi özel üniversiteler için. dediğim igib eğitim yönetimi, isg ve mba genelde para kqazanma amaçlı olduğu için esnekliğin kralını gösteriyorlar.
  • renegade  (20.02.22 01:59:04)