[]

değişikli ıspanak yemeği tarifi

ıspanak pişireceğim ama hep aynı iki tarifi yaparım. ya kıymalı yemeği ya da soğanla kavurup yumurtalı veya yumurtasız yoğurtla.
bu sefer değişik bir şey yapayım diyorum. var mı "böyle ıspanak yememişsindir" tarifiniz? 
çok iddialı değil ama nohutlu ıspanak var yine tencere yemeği olarak


  • freebird5406_2  (16.02.22 16:59:15) 
Ispanak graten seviyorum ben, deneyebilirsiniz.


  • tss  (16.02.22 16:59:47) 
Soğanı kavurup üzerine ıspanak ekle
Ispanaklar ölünce ocaktan al ve içine garnitür karıştır
Geniş bir borcuma dök
Üzeri için beşamel sos
Beşamel sos ile on dk civarı fırında piştikten sonra üzerine kaşar rendele
Kızarınca fırından al

Afiyet olsun
  • elorelia  (16.02.22 17:11:48) 
ıspanak gibi hiç yiyemediğim bir yemeğin böreğin içine girince nasıl bu kadar güzel olduğuna her ısırışta ilk defaki gibi şaşırırım.


  • onemoremile  (16.02.22 17:19:43) 
hocam hafif olsun, az aşamalı olsun derseniz;

ince uzun kestiğiniz soğanları yağlanmış tepsiye dizin. iyi yıkanmış ıspanakları biraz daha soğanla ovup tepsiye koyun. bir kaşık mısır unu ekleyin, nedenini anlatacağım. şişko bir karışım, biliyorum. Biraz bu şekilde fırınlayın, sönsünler. Suyunu saldıktan sonra korkmayın, çekecek. Mısır ununu bu yüzden koyduk. Üzerine güzeel bir beşamel sos yapın, kaşar koyun. 10 dk da böyle kızarsın.

Mis oluyor. afiyets.
  • hep7a  (16.02.22 17:27:28) 
Bildiğiniz soğanlı ıspanak yemeğine haşlanmış nohut ekleyip son aşamada 1 paket krema. Ispanak sevmem ama kendi icadım olan bu haliyle yenilebilir oluyor.


  • curukturpkokusu  (16.02.22 18:15:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.