[]

Yazıcının bağlı olduğu bilgisayar kapalıyken yazıcı kullanılamıyor

Ağda kullandığımız bir yazıcı var. Bu yazıcının bağlı olduğu bilgisayar kapalıyken diğer bilgisayarlardan gelen yazdırma işlemlerini yazıcı gerçekleştirmiyor. Bağlı olduğu bilgisayar kapalıyken bu yazıcıyı kullanma imkanımız var mıdır?
 
yüksek ihtimalle yok.


  • oldz  (15.02.22 19:15:34) 
yazıcının arkasında ethernet kablous girişi varsa olabilir veya wifi özelliği.


  • walter white kilikli  (15.02.22 19:23:03) 
Bağlı olan bilgisayarı açın, şifresini girmeye gerek yok, en azından biz bu şekilde çalıştırıyoruz.


  • apistogramma  (15.02.22 20:16:06) 
yazıcı usb'den o bilgisayara bağlı ise kullanamazsınız. yazıcıda wifi-ethernet o şekilde ağa bağlayıp kullanılır. bazı modemlerim usb girişi oluyor yazıcıyı oraya bağlayıp ağdan kullanmak mümkün ama her yazıcıyı desteklemez. denemek lazım.


  • delidir yakalayin  (15.02.22 20:20:00) 
print server cihazları var bu işi yapan, yazıcı üzerinde ethernet portu yoksa bu cihazla yazıcıyı usb portu üzerinden ethernet'e çevirebiliyorsun.

Güncel fiyatlarla pek alınabilirliği kalmamış bana göre.

www.amazon.com.tr

www.hepsiburada.com
  • sealth  (15.02.22 20:34:54 ~ 20:35:21) 
Yazıcının marka modelini belirtirseniz belki daha çok yardımcı olmak mümkün olabilir.


  • kaptankedi  (15.02.22 20:42:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.