Duruşmaya katılım ve temsil ücreti

Merhaba. Ben, Asliye mahkemesinde ilk kez bir duruşmaya katılacağım. Avukatım duruşmaya katılım ve temsil edilmem için asgari ücret üzerinden hesaplanan KDV dahil 5.800 TL’lik ücretin kendi hesabına yatırılması gerektiğini belirtti. İlk kez bir duruşmaya katılacağım için nedir ne değildir öğrenmek istedim? Bu ücret tüm duruşmalar için geçerli mi?

Uzun uzun yazip tartismak baslatmak istemiyorum. Kendinize baska bir avukat bulun yol yakinken.

Avukatlik tarifesi olsa da davanin durumuna gore (davali, davaci olma, ne davasi oldugu, olasi sonuclar vb) avukatla basindan anlasilir. Kac celse surecegini bilemeyeceginiz bir dava icin her durusmaya katilimda pratikte boyle bir ucret odenmez.
  • darkrocq  (15.02.22 15:40:58 ~ 15:42:01)
Avukatın onu her duruşma için istememiştir. Muhtemelen sen bugüne dek hiç ödeme yapmadın. Avukat da asgari ücret bu. Bari bunu öde de geleyim demiş.
Daha düşük bir ücrete zaten çalışması yasak ve yüzde 35 vergi ödeyecek. Çok uygun bir rakam vermiş. Her duruşma için değildir o.

  • photo85  (15.02.22 18:52:27)
Asliye ama hangisi? Asliye ceza ise ben vermezdim Asliye hukuk ise verebilirdim. Detayları konuşmak lazım

  • infernalcadre  (15.02.22 19:24:14)
muhtemelen toplam ücret o kadardır.
2019'da bir davam için avukatla görüştüğümde baronun belirlediği taban ücret buna yakın bir şeydi. tanıdık indirimi ve faturasız 5bine anlaşmıştık. yedi, sekiz oturum sürdü. ek ödeme yapılmadı.

  • d e j i n  (16.02.22 11:55:34)
tek bir duruşma için mi yoksa bütün dosya için mi olduğunu öğrenin. bütün dosyaya bakmak içinse makul bir ücret

  • paintov  (16.02.22 13:12:22)