[]

covidle ilgili sorular

geçen hafta covid olduk. pek aksırık, tıksırık olmadan geçti. hafif ateş ve kas ağrıları oldu.

doktor oksapar diye bir iğne vermişti kan sulandırıcı.

biz bunu yapamayıp coraspin aldık, hala alıyoruz.

1- Bu iğneyi sizler yaptınız mı? Etrafta herkes keşke yapsaydınız deyip duruyor.

2- Covid geçti ama sırtımın sol arka üst kısmında bir ağrı peydahlandı, rahatsız ediyor bayağı. Bu ağrı neden olabilir? Akciğer değildir diye düşünüyorum pek solunum yoluyla ilgili sıkıntı yaşamadığım için ama yanlış mı düşünüyorum?

 
Hafif hafif arttırarak yürüyüş ve basit egzersiz yapın. Sırt ağrısı bir çok kişide oluyor. Ama 15 gün sonra falan bir kardiyologa görünün miyokardit yapabiliyor bazı kişilerde.


  • deer hunter  (15.02.22 10:16:23) 
1- ben covid geçirdikten ve hastanede yatıp 5 gün taburcu olduktan sonra, oksapar'dan 12 tane oldum. ilk ikisini sağlık ocağında, kalanlarını da ailem yaptı. hatta bi tane kendim yaptım kimse yokken. iğnesi çok minik zaten.

bu iğneyi arkadaş tavsiyesiyle olmadım. hem hastanede taburcu olduğumda reçete olarak yazdılar, hem de aile sağlık merkezindeki doktorum da mutlaka ol dedi. pıhtıyı vs. önlüyor sanırım. coraspin de kan sulandırıcı biliyorum ama işte...

2- Covid geçtikten sonra ağrılar bir süre devam edebiliyor. Başka türlü etkiler de devam edebiliyor. long covid denen bir olay vardı sanırım. Ama covid'le hiç alakası olmayan bir şey de olabilir mi? Ters yatış, zorlama vs?

Ben taburcu olduktan aylar sonra ciğer filmi cektirmiştim zira nefesim tam randımanlı değildi hala ve göğüs hastalıklarındaki doktor "ağır geçirmişsiniz. izlerinden belli. şu ilaçları alın ve 6 ay sonra kontrole gelin" demişti. ama bendeki ağrı değil, yeterli nefes alamama ile ilgiliydi. ağrı yapar mı bilmiyorum ciğerde. belki başka bir yerinizi etkiledi. dilerseniz gözükün yine doktora.
  • la traviata  (15.02.22 10:28:38 ~ 10:29:44) 
Tüp bebek tedavisinde hem coraspin hem oksapar kullandım. İkisinin çalışma mantığı farklıymış, o zaman öyle demişlerdi.

Sırt ağrısı için de ben olsam bi göğüs hastalıklarına giderdim. Hiç değilse bir film vs çekilir bakılır.
  • physcos physcos  (15.02.22 20:26:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.