[]

Yurtdışından telefon prosedüründe son durum nedir?

Soru başlıkta... Durumum ise şu şekilde:ABD'de yaşayan bir arkadaşım yeni telefon aldığından önceki telefonunu bana veriyor. Telefon bana ulaştığında telefonu kayıt altına alma v.s. süreci nasıl işliyor acaba?
Edit:Kafa karıştıran şöyle bir duyumum oldu da... Kaydedilecek pasaport ile telefonda kullanılacak hattın sahibinin aynı kişi olması gerekiyor şeklinde... Bu doğru mu acaba?
Edit: Gelen cevaplara bakılırsa bir telefon parçası için Meksika sınırını geçmemiz gerekiyor.


 
2732₺ kayıt ücreti ve120 gün içinde yurt dışına giriş çıkış yapmış pasaport ya da kimlik lazım.


  • Take it away honey  (14.02.22 11:43:24) 
telefonu getiren kisiyle hat sahibi ayni kisi olmaliymis... yani pasaport sahibi ve hat sahibi ayni kisi olacak.


  • Boris  (14.02.22 11:49:39) 
pasaport ve hat sahibi de ayni olmasi gerekiyor.


  • lemmiwinks  (14.02.22 11:50:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.