[]

İzin parası hesaplanırken

16 maaşı 12 ayda alıyoruz. Sgk dökümünde brüt*16/12 şeklinde görünüyor aylık maaşım. Prime esas kazanç deniyor galiba. İstifa edince izin parasını brütten mi hesaplayacaklar yoksa sgkda görünen tutardan mı?
 
Kaç maaşı 12 ayda aldığının bir önemi yok sgk açısından, sgk 30 gün içinde yatan brüt maaşa bakar. Sana 10binden 16 maaş dediklerinde senin aylık maaşın 13.334 TL oluyor. İzin gününü de bundan hesaplamaları lazım.

Ancak şöyle bir durum var, sözleşmende aylık maaşın 10 görünüyorsa, üste kalan tutarı sana baştan verilmiş bir prim, ek ödemenin aylık bölünmüş hali gibi gösteriyorlarsa o zaman 10bin üzerinden hesaplayabilirler. Eğer ek ödeme gibi göstermiyorlar direkt maaş olarak yatıyorsa 10binden hesaplamaları yasal açıdan sakıncalı.
  • Jux  (14.02.22 01:31:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.