[]

I'm Thinking of Ending Things ile ilgili bir soru

Bu soru I'm Thinking of Ending Things filminin sonu ile ilgili spoiler içerir!
.
.
.
.
.
Geçen gün bu filmi izledikten sonra sözlükteki yorumlara bakayım dedim. Pek çok kişi Jake'in intihar ettiğini yazmış ama ben hiç öyle bir izlenim almamıştım. Belki beyin kanaması ya da kalp krizi geçirdi diye düşünmüştüm. Eğer intihar olduğunu düşünüyorsanız neden bu sonuca vardınız?

 
İlk izlediğimde aslında ölüm sebebini pek düşünmemiştim. Şimdi sen böyle sorunca minik bir beyin fırtınası yaptım. Fantazilerini dikkate alınca beyin sağlığı yerinde değil diyebiliriz ama filmin adı aslında intihara dair koca bir mesaj.

İkinci defa izliycem galiba :v
  • lüzumsuz adam  (13.02.22 19:31:56) 
@lüzumsuz adam Filmin adını ben de düşündüm, ama bana şey gibi geldi, hani Jake hep düşünüyor intihar etmeyi, intihar bir yoldaş gibi hep yanında olan bir fikir ama onu bile gerçekleştiremeden ölüyor.


  • peki madem  (13.02.22 20:33:06) 
Belli bir sebebe bağlamak da anlatı açısından sanki filme tezat olurmuş gibime geliyor. Film fazlasıyla olağanın dışında, gerçek fantazi birbirine geçmiş; kalp krizi ya da başka bir sebebe bağlı ölüm tutarsız olurdu. Ama söylediğin de kulağa tatlı geliyor, intihar da diyemeyiz tam anlamıyla. Aslında sadece ölüp gidiyor.


  • lüzumsuz adam  (13.02.22 22:11:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.